Mezunlarımız ile Sohbet – Şevval Ünal

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

Dünya Dans Merkezine 2009 yılında annemin AVM tanıtımında  dünya dans merkezinin broşürünü alması üzerine deneme amaçlı girdiğim ders sonrasında deneyimli eğitmenleri ve bale eğitimine verdikleri hassasiyet ve önemi gözlemlememden dolayı bale eğitimime Dünya dans merkezinde devam etmeye karar verdim.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Dünya Dans Merkezine ilk başladığım zamandan itibaren benim için adeta ikinci bir ev gibi hissettirdi. Derslerde her zaman gerekli ilgi ve desteği almamın yanı sıra çok  güzel ve keyifli vakit geçirdiğim bir aile gibi hissettiğim bir yer oldu. Yer yer uzun provalar ve derslerden çok yorulsam da her zaman çok büyük keyifle derslere gittim.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bale eğitimi çok fazla emek, sabır ve disiplin isteyen bir süreç yıllar içinde bale eğitimim sayesinde hayatımda diğer alanlara da yansıyan bir disiplin anlayışı geliştirdim hem de bale dersleri ve günlük hayatım arasında kurduğum denge zaman yönetimi becerilerimi de geliştirdi.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Bale eğitimim sonucu özellikle duruşumun çok değiştiğini söyleyebilirim. Aldığım eğitim daha  dik ve zarif bir duruşa sahip olmamı sağladı. Ayrıca bale eğitiminin katmış olduğu esnekliğin daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak açısından da bana bir çok katkısı olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında çocukluğumda çok çekingen ve insanlar arasında konuşmaktan bile hoşlanmayan biri iken bale eğitimim sonucu yıllar içinde sene sonunda çıktığımız gösteriler, derslerde arkadaşlarımla, hocalarımla kurduğum iletişim ve etkileşimlerin özgüvenimi kazanmam konusunda çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Dünya Dans Merkezi benim için her zaman çok seveceğim bir aile olarak kalacaktır. Yıllar boyunca bale dersleri benim için hep hayatın zor ve kötü yanlarını bir kaç saatliğine de olsa dışarıda bıraktığım zihnimi kurcalayan her şeyden uzaklaşmamı sağlayan sadece kendimle kalmamı sağlayan hayatımın çok sevdiğim bir parçasıydı ve bu şekilde olmasına en büyük katkı sağlayan yer de dünya dans merkezi ve sevgili hocalarımdı. Dünya Dans Merkezinin bir parçası olduğum için her zaman çok mutlu olacağım.