Mezunlarımız ile Sohbet – Şevval Tunalılar

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

Dünya dans merkezi eğitimime 2010 yılında annemin avmde bir stant görmesi üzerine dünya dans merkezine gelerek yapılan yetenek sınavı sonrası eğitimime başladım.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Her ders kendimi daha mutlu hissederek derse geliyordum. Derslerde her ne kadar yorulsamda dersler çok iyi ve verimli geçtiğinden yorgunluğumu bile hissetmiyordum.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Beni fiziksel anlamda daha güçlü yaptı ve özgüvenimin daha fazla olmasını sağladı.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Fiziki değişim olarak bedenimi her geçen gün daha sağlıklı ve dinç tutuyordu. Özgüven gelişimi olarak özgüvenimin gerçekten çok fazla arttığını sahne korkusu ve insanların önünde sunum yapma korkumu yendiğimi söyleyebilirim.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Dünya dans merkezinin benim yaşamımdaki yeri gerçekten çok ayrı bana bir sürü dost ve gelişmemde büyük rolü olan öğretmenler kattı, hayatımın her alanına şekil vermemi sağladı. Bale hayatımda asla vazgeçmeyeceğim bir tutkudur.