Ankara Dans Kursları

Ülkemizin güzide başkenti Ankara’da her yaştan, her meslekten, kadın ve erkek tüm dans severler için geniş bir yelpazede dansı, müziği ve ritmi yüreğinizde hissettirecek gerek toplu gerekse bireysel koreografiler ile unutamayacağınız hatıralar kazanmanızı sağlayacak dans kursları sizleri beklemektedir. Dünya Dans Merkezi, 2007 yılından günümüze kadar uzanan gururlu serüveninde uzman eğitim kadrosu ile çağdaş stüdyolarda siz sanat aşıklarına hizmet vermektedir. Dans merkezimizin tüm eğitimleri Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olarak icra edilmektedir. Temel ilkemiz sanatı anlamak, hissetmek, uygulamak, yaşamak ve yaşatmak; bu ilke uğrunda ülkemizde öncü bir eğitim kurumu olmaktır. Dans merkezimiz her yıl eğitim sezonu sonunda icra edilen temsiller ile beş binden fazla sanatçı değerimizi ülkemize katmış, önde gelen ulusal basın ve yayın organlarında haber konusu olmuştur.

Kurs Çeşitleri

Dünya Dans Merkezi bünyesinde minikler bale eğitimi, küçükler bale eğitimi, gençler bale eğitimi, yetişkin klasik bale eğitimi, modern dans eğitimi, pilates eğitimi, yoga eğitimi ve değişik yaş grupları için piyano eğitimi verilmektedir. Bu eğitimlere ek olarak hızlandırılmış konservatuvar hazırlık kursları da yeterli sayıda başvuran olması durumunda icra edilmektedir. Her yıl eğitim dönemi öncesinde sınırlı sayıdaki sezon kayıtlarımız internet sitemiz üzerinden duyurulmaktadır. Ayrıca sosyal medya (Facebook, Instagram, Youtube) hesaplarımız üzerinden de duyurularımızı, hakkımızdaki haberleri ve kurslarımız ile ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Kurs Merkezi İmkân ve Kabiliyetleri

Başkent Ankara’nın 2000 m2 ile en büyüğü olan ve uluslararası kabuller çerçevesinde kurulmuş Dünya Dans Merkezi bünyesinde dört adet salonda eğitimlerimiz icra edilmektedir. Eğitimler sonunda Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikalarımız katılımcı sanatçılarımıza gururla verilmektedir. Tesisimizde eğitim alanlarının yanı sıra kafeterya gibi sosyal alanlarımız da mevcuttur. Covid-19 tedbirleri kapsamında gerekli kurallara sıkı sıkıya uyulmakta olup tesis genelinde hijyen öncelikli hassasiyetlerimizden biridir. Kapalı ve açık otopark mevcut olduğu için büyük şehirlerin büyük bir problemi olan park etme sorunu bulunmamaktadır. Dans merkezimizin şehrin merkez konumunda bulunmasından dolayı kurstan önce, kurstan sonra veya kurs alan yakınlarınızı beklerken genel ihtiyaçlarınızı şehrin imkânları ile rahatlıkla giderebilirsiniz.