Mezunlarımız ile Sohbet – Gizem Doğan

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

2008 yılında Dünya dans merkezinde bale eğitimi almaya başladım. Henüz 4 yaşındaydım .Hem ablam hem kuzenlerimin önceden bale yapmasından dolayı onlarla ailemize gösteri hazırladığımızda annem , esnek oluşum ve dans ederken çok mutlu olduğumu görmesi sonucu Dünya Dans merkezinde yetenek sınavına girdim ve başarılı oldum.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Her derse gelirken içimde güzel ,tatlı bir heyecan hissettim . Ayrıca öğretmenlerimin sadece bale konusunda değil aynı zamanda baleyi ,dansı bize öğretme konusunda da çok deneyimli ve iyi oldukları için çok şanslıydım. Yıllar içinde hepsiyle çalışma şansım olduğu için ve her biri hayatıma farklı bir bakış açısı kazandırdığı için çok mutluyum .

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bale eğitimi beni birçok konuda geliştirdi ve kişiliğimin oluşmasında çok büyük bir rol oynadı. Tek yönlü olmayıp birçok şeye yetişebilmenin ve yapabilmenin gururunu yaşattı. Disiplin ,düzenli çalışma ,anlama becerileri konusunda bana kattıkları eğitim hayatında da beni hep bir adım daha öne çıkardı. Hatta belli bir süre sonra koreografiler hazırlayarak hayal gücümün de geliştiğini fark ettim .

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Küçüklüğümde itibaren sahneye çıkmamın aslında bilmeden beni özgüvenli bir şekilde büyüttüğünü büyüyünce anladım . Belki de isteyerek çok zor kazanılabilecek bir özellik bende bilmeden oluştu ve bu topluklar önünde çekinmeden kendimi ifade edebilmemi ya da kalabalık bir ortamda kolayca iletişim kurabilmemi sağladı. Fiziki açıdan da her zaman kendimi zinde ,güçlü ve dayanıklı hissettim. Vücudumun şeklinin sağlıklı bir şekilde geliştiğini gördüm.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Bale benim hayatımı ve hayallerimi daha anlamlı hale getirdi . Dünya dans merkezinde kurduğum dostluklar ve öğretmenlerim hayatımın bir parçası oldu ve özellikle de yıl sonu gösterilerimizde hayatımız boyunca hiç unutmayacağımız şeyler yaşadık, paylaştık. Baleyi sevmemin en büyük sebebi hayatımızda hiçbir zaman olamayacağımız rolleri sahnede kostümlerle ,müziklerle yaşamak. Ve son olarak bence herkes bir gün sahnede olmayı ve tüm emeklerinin karşılığını alıp alkışlanma duygusunu yaşamalı çünkü bu duyguyu tarif etmek imkansız.