Mezunlarımız ile Sohbet – Serapsu Gürman

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

2007 yılında, bir hobim olsa diye düşünürken gazetede Dünya Dans Merkezi’nin açıldığını görüp heyecanla başvuru yaptık ve yapılan ufak sınavı geçmemle baleyle ve Dünya Dans Merkezi ile tanışmış oldum.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Gerek hocalarım gerek arkadaşlarım gerek büro kısmından mutfaktaki kişilere kadar oradaki herkesle hep çok samimi ve gerçekten aile gibi oldum. Her ne kadar zor günlerim de geçse, okuldan sonra yorgunluktan dolayı istemeden gitsem bile her sene sonu temsilinde bana hep iyi ki buradayım dedirtti Dünya Dans Merkezi…

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir kattı sağladı?

Başta disiplin, duruş, özgüven olmak üzere, baleyi meslek olarak seçmemle birlikte Konservatuvar eğitimimin yanında her türlü farklı eserde, kordöbalesinden solist rolüne kadar bana çeşit çeşit rolde dans etmemi sağlayarak sayısız sahne ve meslek tecrübesi edinmeme sebep oldu.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Bale vücudu çok güzel, düzgün ve zarif bir forma sokan sanat dalı. Fakat her işte olduğu gibi güzel sonuçlar için doğru başlangıçlar gerekiyor ve ben bunu tecrübe edip gördükçe çok doğru bir yerde bale ile tanıştığımı anladım. Sene sonu temsillerinde bize kaliteli ve profesyonel dekorlarla, harika kostümlerle, makyajlarla prodüksiyon tadında temsillerle kendimizi iyi hissetmemizi sağladılar hep.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Bale, Dünya Dans Merkezi’ndeki hocalarımın yönlendirmesiyle benim mesleğim haline geldi ve şu an Ankara Devlet Opera Balesi sanatçısıyım. Gerçekten onlar benim güzel ailem ve meslektaşım oldular.

Ne mutlu ki 🙂