Mezunlarımız ile Sohbet – Mine Kaya

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

2010 yılında bir arkadaşımın tavsiyesiyle daha önce gittiğim bale okulundan Dünya Dans Merkezine geçiş yaptım.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Her zaman çok mutlu ve isteyerek baleye gidiyordum. Sınav dönemimde benim için stres attığım, sosyalleşme imkanı bulduğum bir yerdi.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir kattı sağladı?

Daha önce çok çekingen birisiydim ancak bale eğitimim sosyalleşmeme ve kendimi ifade etmeme çok katkı sağladı çünkü yaptığımız danslar bize hem grup çalışmasını hem de bireysel çalışmayı çok iyi öğretiyordu ve bu danslar da konuşmadan kendini ifade edebilmenin bir yoluydu. Bunun faydasını günlük hayatımda ve üniversitede daha iyi farkettim.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Bale yapmadan önceki durumuma kıyasla fiziksel olarak daha iyi bir postüre sahip olduğumu, kas kütlemin geliştiğini, esnekliğimin artmasıyla daha rahat hareket kabiliyetine sahip olduğumu düşünüyorum. Üstelik özgüven duygusunun duruşlara yansıdığını ve bunların ilişkili olduğunu söyleyebilirim.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Baleye 6 yaşında çok isteyerek başlamıştım ve Dünya Dans Merkezini keşfettiğimdeki mutluluğumu anlatamam. Bale yapmak bana çok şey kazandırdı ama Dünya Dans Merkezinde bale eğitimi görmek her zaman çok farklı hissettirdi bu yüzden tüm öğretmenlerime çok teşekkür ederim.