Mezunlarımız ile Sohbet – Selin Yardımcı

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

Baleye Barbie filmlerini izleyerek ilgi duydum. Ailem benim ilgimi fark edip 2008 yılında 5 yaşındayken Dünya Dans Merkezi’ne getirdi.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Dünya Dans Merkezi benim için ikinci bir okul ve ev gibiydi. Hem arkadaşlarımla vakit geçirmek hem de dans etmek beni çok mutlu ediyordu.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bale sayesinde zamanı iyi kullanmayı , sorumluluk sahibi olmayı öğrendim, yanısıra bale yapmam klasik müziğe olan ilgimi artırdı.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Açıkçası küçükken jimnastik ve baleyle ilgili videolar izlemeyi çok severdim. Esnek olmak hep istediğim bir özellikti, okulumda da bu özelliğimi göstermek çok hoşuma giderdi. Bunun sayesinde de okuldaki özgüvenim arttı diyebiliriz.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Bale ve tabii ki Dünya Dans Merkezi hayatımın birçok alanında vardı, bundan dolayı Dünya Dans Merkezi’nden mezun olmak bana orada geçirdiğim zamanın , aldığım eğitimlerin çok değerli olduğunu gösterdi. Öğretmenlerimle ve arkadaşlarımla geçirdiğim zamanları çok özlüyorum ve çoğu zaman da eksikliğini hissediyorum.