Mezunlarımız ile Sohbet – Nehir Başpehlivan

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

İki yıl farklı bir dans kursunda eğitim aldıktan sonra daha profesyonel bir eğitim almak için 8 yaşındayken Dünya Dans Merkezine başladım.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Bale ve modern dans eğitimi alırken her zaman sevdiğim bir şeyi yapmanın verdiği mutluluğu hissettim. Başarı için çabalarken yoruldum ama her zaman karşılığını aldım. Dünya Dans Merkezinde kurduğum güçlü arkadaşlıklar ve öğretmenlerimle kurduğum bağlar sayesinde bale derslerini hep sabırsızlıkla bekledim.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bale, ilgilendiğim bir hobi olmanın dışına çıkarak hayatımın bir parçası haline geldi. Bana ilk başta disiplin ve özgüven sağladı. Düzenli ve sürekli çalışmayla her şeyin başarılabileceğini öğretti. Bunun da şu an için eğitim, gelecekte de iş hayatımda beni geliştirilebileceğinin farkındayım. Bale, hem bireysel hem de bir takım çalışması olduğu için bana takım ruhunun önemini de öğretti.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Bale eğitimi kendi sınırlanırımı aşmam gereken bir yolculuktu. Her dersten sonra kaslarımın güçlendiğini hissediyordum ve böylece hareketleri daha iyi bir şekilde yapabiliyordum. Çabalayarak başarabildiğimi farkettiğim için özgüvenimde de artış oldu. Bale aynı zamanda benim gün içinde dinamik ve zinde olmamı sağladı.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Baleye ilk başladığımdan beri benim için en doğru şeyi yaptığımın farkındaydım. Dünya Dans Merkezindeki bale eğitiminin bana kattığı disiplin ve özgüven dışında kurduğum arkadaşlıklar sayesinde kendimi sosyal olarak da geliştirdim. Değerli öğretmenlerimin üzerimdeki emeği için de onlara minnettarım.