Mezunlarımız ile Sohbet – Ceren Töredi

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

2007 yılında okuduğum okulda bahri hocanın yaptığı yetenek testinde beni uygun bulmalarıyla Dünya Dans ile tanıştım.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Bale, bana hırsı, disiplini ve ekip halimde çalışmayı öğretti. Ek olarak Dünya Dans merkezindeki samimi aile ortamı bana çok değerli insanlar kattı.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Küçük yaşlardan itibaren sorumluluk almayı ve çaba göstermeyi öğrendim. Fiziksel olarak bana kattığı esneklik ve kuvvet ise hayatımda hala beni öne çıkartmaktadır.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Küçüklüğümden beri dik durmak konusunda problemlerim vardı fakat aldığım bale eğitimi sayesinden duruşum zamanla değişti. Baleye başladığım ilk zamanlar fiziğimi pek uygun görmezdim ama hocalarım sayesinde bu algımdan kurtulabildim.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Dünya Dans Merkezi bana çok değerli hocalar ve dostluklar kattı. Hayatıma çok güzel bir şekilde yön verdi.