Mezunlarımız ile Sohbet – Naz Erken

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

Anaokulu yıllarımda her hafta iple çektiğim günlerdi bale dersimiz olan günler. Ailem de baleden bu kadar keyif aldığımı fark ettiğinde bir dans okulu aramaya başlamıştı. 2010 yılında da Dünya Dans Merkezi’nin standıyla karşılaşınca beni okulumuzun yetenek sınavına sokmak istediler ve bu sınavda başarı elde etmemle yolculuğuma başladım.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Benim için derslerden fazlasıdır bale. Yeterince iyi hissetmediğim günlerde bile kafamı dağıtmamı, motivasyonumu yükseltmemi sağlıyor. Beni bu kadar mutlu ettiğine ve özverime şahit olan ailemin o koşuşturmacaları ve öğretmenlerimin hiçbir zaman yılmayışı büyük bir minnet duygusu uyandırıyor hep bende.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Çocukluk yaşlarında hatta herhangi bir yaşta düzenli olarak okul, iş gibi zorunluluklarımızın dışında her insanın bir etkinlik ya da faaliyeti olması gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada bale beni rahatlatan, günün hengamesinden uzaklaştıran bir etkinlik olmasının dışında düzenin beraberinde getirdiği disiplini kazandırdı.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Balenin şaşırtıcı özelliklernde biri de özgüvene bu denli bağlı olmasıdır bence. Fiziksel yeterliliğiniz ne kadar iyi olursa olsun siz yapacağınıza inanmadınız mı sunabilecekleriniz en yüksek potansiyeline ulaşamazsınız. Bu da sizi konfor alanınızın dışına iter.
Ayrıca okul dışında yeni insanlar tanımanın, sosyal bir çevreye sahip olmanın son derece beni geliştirdiğini düşünüyorum.
Bunun yanı sıra fiziki yeterlilik ve kazandırdığı kuvvet benim için fazladan bir artı.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Muhteşem bir keyif veriyor bana. Sayısız hobi ve etkinlik denemişliğim oldu. Bir nevi ait olduğum yeri keşfedebilmek adına. Fakat aralarından yollarımızın tek ayrılmadığı bale oldu çünkü müthiş bir bağımız var.
Dünya Dans Merkezi de aynı şekilde bende bu aidiyet duygusunu uyandırıyor. Bunun için herkese müteşekkirim.