Mezunlarımız ile Sohbet – Öykü Deniz Uğur

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

Dansa televizyon ve filmlerden ilgi duymaya başlayıp annemlerden bana dans okulu bulmalarını istemişim. 2010 yılında Dünya Dans Merkezinin yaptığı yetenek sınavlarıyla da baleye başlamış oldum.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Arkadaşlarımız ve öğretmenimizle her zaman bir aile gibiydik. Dans etmek beni her zaman çok mutlu etmişti.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bale sayesinde disiplin, konsantrasyon ve sorumluluk bilinci gibi beceriler edindim. Bu beceriler akademik hayatıma da katkı sağladı.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Bale yapmak deneye deneye başarabileceğimi öğretti. Yapamadığım hareketleri çalışarak yapabileceğimi görmek ve küçük yaştan beri sahnede olmak bana özgüven kazandırdı. Fiziksel olarak da sağlıklı bir vücut gelişimi sağladı.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Dünya Dans Merkezi neredeyse tüm hayatım boyunca benimleydi. Bale benim için her zaman mutluluk kaynağıydı. Öğretmenim ve arkadaşlarım da ailem gibiydi. Benim için çok özel bir yere sahip.