Mezunlarımız ile Sohbet – Defne Kirkizoğlu

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

Deneme amaçlı başladığım bir bale kursunda 1 yıl eğitim almamın üzerine baleye olan ilgimi gören annemin daha profesyonel bir eğitim almamı istemesiyle 6 yaşımda Dünya Dans Merkezine başladım.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Dünya Dans Merkezinde geçirdiğim ilk günden son güne kadar baleye olan ilgim ve sevgim hep arttı. Aldığım eğitimin ne kadar özel olduğunun hep farkındaydım, ve bu eğitime ek olarak edindiğim arkadaşlıkların ve becerilerin de ne kadar değerli olduğunu hala görebiliyorum.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bale yaptığım yıllar içerisinde çok büyük bir disiplin kazandım. Bu disipline ek olarak verilen emeğin her zaman bir karşılığı olduğunu ve bu karşılığın verilen emeğe eşdeğer, hatta bazen daha bile değerli olduğunu gördüm. Aynı zamanda Dünya Dans Merkezinde geçirdiğim yıllar süresince çok değerli arkadaşlıklar edinme şansım oldu.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Bale eğitimim süresince her derste daha da geliştiğimi hissetmek özgüvenimin de aynı derecede artmasını sağladı. Günlük hayatımda bile balenin bana çok büyük bir estetik kattığını gördüm. Balenin bana sağladığı fiziksel katkıların çok büyük bir kısmının hayatım boyunca benimle kalacağını düşünüyorum.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Dünya Dans Merkezi orada geçirdiğim yıllar boyunca benim için ikinci bir evdi, ki hala da öyle. Hocalarım ve arkadaşlarım sayesinde baleye olan sevgim hiçbir zaman azalmadı. Bale ise benim için her zaman çok büyük bir tutkuydu, ve Dünya Dans Merkezi ve değerli hocalarım sayesinde de hep öyle kalacağından çok eminim.