Mezunlarımız ile Sohbet – İpar Kızartıcı

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

2010 yılında annemlere bale yapmak istediğimi söylemiştim. Annem de en iyi neresi olur diye araştırırken Dünya Dans Merkezi’nin ilanıyla karşılaşmış. Yetenek sınavına girip bale eğitimine başladım.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Bir derse bile isteksiz katıldığımı hatırlamıyorum. Hep aynı heyecanla, istekle ve sevgiyle katıldım derslere. Özellikle okul çıkışları beni çok rahatlatır, stresimi bana unuttururdu. Bütün öğretmenlerimin ilgisi ve emeğiyle geliştiğimi görmek, hissetmek de beni her zaman daha da motive etti. Bütün yıl süren çalışmalarımızdan sonra, yıl sonu temsillerimiz de emeğimin karşılığını görmek anlamında beni ayrıca mutlu ederdi.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bale eğitimi öncelikle disiplini ve zaman yönetimini öğretti bana. Bunların yanı sıra hayatımdaki önceliklerimi belirlememde, fiziksel ve ruhsal anlamda özgüvenimin gelişmesinde bana çok büyük desteği oldu ve bütün bu katkılarını hayatımın her alanında hissettim.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Bale, çok fazla emek isteyen bir spor dalı olmasıyla birlikte ilerleme kaydettikçe vücudu estetik anlamda da geliştiren bir sanat dalı. Fiziksel anlamda kazandığım özgüveni de balenin sağladığını düşünüyorum. Dansla beraber vücudumun gelişimini görmek her zaman daha da motive etmiştir beni. Ayrıca yıl sonu temsilleri de unutulmaz anılar ve sahne tecrübesi kazandırdı.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Dünya Dans Merkezi katıldığım ilk dersten itibaren, kendimi hep çok iyi hissettiğim bir yer oldu. Sadece aldığım eğitimle değil, orada tanıştığım bütün arkadaşlarımla, öğretmenlerimle, çalışan herkesle çok rahat hissettiğim bir yer, ikinci evim gibi oldu. Üniversite için Ankara dışı tercih etmememin de birinci sebebi Dünya Dans Merkezi’nden kopmak istemeyişimdir. Benim için hep çok özel bir yer olacak.

Dünya Dans Merkezi 2020 Yeniyıl kutlaması
Dünya Dans Merkezi 2019
dünya dans merkezi bale gösterisi 2018