Mezunlarımız ile Sohbet – Beste Şaylı

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

Dünya Dans Merkezi’ne 2012 yılında başladım. Şehirdeki reklam afişlerinde, sınav yaptıklarını gördüm ve şansımı denemek istedim. Sonucunda ise artık Dünya Dans’ta eğitim almam gerektiğine karar verdim.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Hatırlamadığım zamanlardan beri baleyle beraber olsam da, beni en iyi noktaya taşıdığını düşündüğüm canim okulum, her konuda da ailem gibi yanımda oldu. Emek, sabır ve disiplinin sonucu temsillerimiz, senelerce hatırlayacağım en güzel anılarım haline geldi.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bir iç mimarlık öğrencisi olarak, bale sayesinde kendi alanımda başarılı ve disiplinli oldum, her anlamda beslendiğimi ve geliştiğimi düşünüyorum. Bale benim en büyük esin kaynağım.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Balenin kazandırdığı esneklik ve gücün yanında, her zaman yürüyüşünüz duruşunuz farklı oluyor. Jürilerimde rahat ve özgüvenli davranma sebebim balenin bana kattığı özgüven ve rahatlık.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Bale benim ilk aşkım ve tutkum.. Beni ben yapan yegane şeylerden biri. Dünya Dans Merkezi ise her daim ailem, iyi ki yolumuz kesişmiş dediğim sevgili öğretmenlerim iyi ki varlar.