Mezunlarımız ile Sohbet – Hüray Ertürk

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

İlkokul 5.sınıftayken Oya hocam ve Bahri hocam okuduğum ilkokula yetenek testi yapmaya geldiler. O zaman beni de uygun bulmuşlardı. Benim için fazlasıyla heyecan verici ve istediğim bir şeydi dans etmek. Bu sayede neredeyse 10 yıl sürecek bale serüvenim başladı.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

10 yaşımda başladım orada büyüdüm 19 yaşıma kadar. Oya hocam, Bahri hocam bana aileyi hissettirdiler kimi zaman üzüntümü paylaştım, yol gösterdiler. Her bir öğretmenimin üzerimde ayrı ayrı, saymakla bitiremeyeceğim emeği var. Gül hocam, Ekin hocam, İlknur hocam… hepsi çok değerliler. Beni başarabileceğime inandırdılar, bana cesaret verdiler.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Çocukluğumda başladığım bale eğitimi, karakter gelişimimin en aktif olduğu dönemde hayatımın parçasıydı. Etkisi olduğu özgüvenin yanı sıra yarattığı disiplin de hayatımdaki tutumumu etkiledi. Balede gördüğüm ve uyguladığım düzenli çalışmayı okul hayatımda da uygulayabildim, şu an ODTÜ’de okuyorum.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Büyük etkisi var. Erken sayılabilecek bir yaşta başlama şansına sahip olduğum için kendimi bildim bileli hep düzgün bir fiziğim oldu. Uzun yıllar ilgilendiğim için, her ne kadar mezun olmuş olsam da dansı ve sporu hayatıma yer edebildim.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Sayesinde baleyle tanıştığım Dünya Dans Merkezi, hocalarım, bana mentör oldular, en önemlisi aile oldular. Cesareti, sevgiyi, azmi, disiplini aşıladı bana onlarla birlikte aldığım bale eğitimi. Hayatımdaki en büyük “iyi ki” olabilir bu şansa sahip olabilmek.