Mezunlarımız ile Sohbet – Burcu Küçük

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

Dünya Dans Merkezine 5 yaşımda bir arkadaşımla beraber baleyi merak etmemizle başladım. Her der çok eğlenceli geçiyor ve her hafta derslere gitmeyi dört gözle bekliyordum.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Her bale dersine istekle gittim, isteğim hiçbir zaman azalmadı. Her sene yapılan ve bizleri çok heyecanlandıran gösterileri hazırlarken baleye dair bir sürü şey öğrendim. Ve emeklerimizin karşılığını almak beni çok özel hissettirdi.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Balenin, duruşuma hareketlerime estetik kazandırdığını düşündürüyorum. Bana emek vermenin değerini ve disiplinli olmanın önemini öğretti. Orada geçirdiğim her saniye, bütün hocalarım bana çokça şey kazandırdılar.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Bale eğitimi alırken emek verdiğim her şeyin karşılığını almak kendime olan güvenimi arttırdı, yapabileceklerimin farkında olmamı sağladı. Balenin kazandırdığı estetiklikle birlikte fiziki olarak kendime güvenim arttı.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Dünya Dans Merkezi benim hiç yabancılık çekmediğim ve kendimi rahat hissettiğim bir yer oldu. özellikle baleyle tanışmamı sağlayan Dünya Dans Merkezi’ne sonsuz teşekkür borçluyum.