Mezunlarımız ile Sohbet – Yağmur Eylül Bayer

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

2010 yılında jimnastikten sonra Bahri hoca’nın yetenek tarama sınavına girdikten sonra baleye başladım .

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Dünya Dans Merkezi’nde eğitim alırken disiplinli çalışmayı, ekip halinde hareket etmeyi, geç kalmamayı , odaklanmayı, her derste yeni bir şey öğrenmenin heyecanını hissettim .

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bana sağladığı katkılar küçük yaşta bale giysileri mi giymeyi ,saçlarımı toplamayı kendi kendime yetebilmeyi , sorumluluk almayı ve çok güzel arkadaşlık kurmamı sağlamıştır.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Bale eğitimi süresince fiziki değişim açısından daha narin daha esnek bir görünüş ve düzgün duruş, takım halinde dans etmeyi ,paylaşmayı , özgüveni sağladı.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Dünya Dans Merkezinde hocalarımın bana kattığı ve öğretiği birçok şey oldu benim bir ailem gibiydi. Bale! benim hiç bir zaman vazgeçmeyeceğim bir tutkudur.

Dünya Dans Merkezi 2020 Yeniyıl kutlaması
Dünya Dans Merkezi 2019
dünya dans merkezi bale gösterisi 2018