Mezunlarımız ile Sohbet – Aysu Begüm Baş

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

Dünya Dans Merkezinde eğitimim 2009 yılında Bahri Gürcan’ın beni keşfedip baleye yönlendirmesiyle başladı.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Her zaman çok samimi ve âdeta evimmiş gibi hissettiğim bir yerdi ve bir parçası olmak her zaman kendimi çok keyifli,mutlu ve baleye olan isteğimi arttırıyordu.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bale, sabırlı olmamı, iç disiplinimi, öz güvenimi, ruhen ve fiziksel olarak kendimi her zaman çok iyi hissetmemi sağlayan hayatımda âdeta bağımlılık yerini aldı.

4. Eğitim süresince fiziki ve öz güven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Kendimi güçsüz, güçlü hissettiğim zamanlarım oldu ve bale bana bu zorluklarla, sorunlarla savaşmamı sağlayan gücümü her zaman kazanmamı sağlıyor.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Dünya Dans Merkezi,benim için hayata farklı bir bakış açısı kazandıran, beni geliştiren ve âdeta aile gibi olduğumuz benim için çok önemli ve değerli bir yerdir.