Mezunlarımız ile Sohbet – Seçil Ölmez

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

2010 yılında ailemle AVM de gezerken Dünya Dans Merkezinin tanıtımlarını görüp denemek istememle ve bunun üzerine yetenek tarama sınavında Bahri hoca’nın beni uygun görmesiyle başladım.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken hocalarım ve arkadaşlarım sayesinde hep evimde ve kendimi güvende hissediyordum. Kötü günlerimde de iyi günlerimde de bana hep destek oldular. O yüzden hocalarıma ve arkadaşlarıma karşı hep minnet duyacağım.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Bana kattığı şeylerin en başında disiplin ve özgüven geliyor ama bunu dışında konservatuvardaki eğitimimle birlikte ileriki mesleğimi de seçmeme katkı sağladı.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler
söyleyebilirsiniz?

Bale, fiziksel olarak daha da güçlenmemi ve vücudumu düzgün, güzel ve zarif bir forma soktu. Bunun dışında baleye veya başka bir dans türüne çok farklı açıdan bakmamı, sahnede kendimden emin, kontrollü ve güçlü dans etmemi sağladı.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Ben baleyi Dünya Dans Merkezi sayesinde tanıdım ve öğrendim. O yüzden Dünya Dans Merkezinin ve oradaki bütün hocalarımın, arkadaşlarımın hayatımda önemi çok. Öğretmenlerimin üzerimdeki emekleri çok fazla. Onlar sayesinde bu mesleği devam ettirebiliyorum. İlginiz ve emekleriniz için sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsınız.