Mezunlarımız ile Sohbet – Melis Semerci

Dünya Dans Merkezinden mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarına balenin onlara kattığı disiplinli çalışma yetisi ile devam edeceklerini ve bu durumu her zaman avantaja çevirebileceklerini biliyoruz. Biz onların gelişimine bire bir şahit olduk ama birde onların ağzından dinlemeniz için mezun öğrencilerimiz ile keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Bugün başarılı birer balerin olan gururumuz öğrencilerimiz sorularımıza içtenlikle cevap verdiler. Sizlerle paylaşıyoruz

1. Dünya Dans Merkezinde bale eğitimine ne zaman ve nasıl başladınız?

Bir gün ailemle birlikte bilgi almak üzere Dünya Dans Merkezi’ne gittik. Girişte mankenin üstünde duran pembe tütüyü çok beğendim. Onu giyip bale salonunda dans etmeye başladım ve bale yapmak istediğimi söyledim. Ailem de beni destekleyince çok mutlu oldum ve böylece 4 yaşında baleye başlamış oldum.

2. Dünya Dans Merkezinde eğitim alırken neler hissettiniz?

Bale, dünya çapında çok saygın bir yere sahip ve en güzel sahne sanatlarından biri bence. Baleyi çok başarılı ve deneyimli öğretmenlerden öğrenme imkanına sahip olduğum için gerçekten kendimi çok şanslı hissediyorum.

3. Bale eğitimi yıllar içerisinde size nasıl bir katkı sağladı?

Dans etmek benim için her zaman çok zevkle yaptığım bir uğraş oldu. Küçük yaşta başlamamın da etkisiyle çok uzun zamandır bale yapıyorum, onunla birlikte büyüdüğümü söyleyebilirim. Yıllar içerisinde bale benim hem sınırlarımı zorlamamı hem de çalışırsam kendimi ne kadar geliştirebileceğimi gösterdi.

4. Eğitim süresince fiziki ve özgüven değişiminiz hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Eğitim süreci bana gerek fiziksel gerekse zihinsel olarak bir çok katkı sağladı. Özellikle bale yapmanın fiziksel anlamda kas gelişiminde ve vücudun zinde olmasında önemli bir yeri olduğunu söyleyebilirim. Her geçen gün vücudumun güçlenmesi hayatımda daha aktif ve dinamik olmamı sağladı. Bununla beraber, her yıl yapılan temsillerde bir çok insanın önünde dans etmek kendime olan inancımı arttırdı ve bana özgüven kazandırdı.

5. Dünya Dans Merkezi ve Bale, Sizin yaşamınızda ne anlama geliyor?

Yıllar boyunca hem bale sanatı hakkında yeni bilgiler öğrenmek hem de kendimi nasıl geliştirebileceğim konularında öğretmenlerim bana hep destek oldu. Bunun yanı sıra aynı sınıfı paylaştığım arkadaşlarımla güzel dostluklar kurma şansına da sahip oldum. Bu nedenle Dünya Dans Merkezi ve bale benim yaşamımda gerçekten çok önemli ve çok özel bir yere sahip.

Dünya Dans Merkezi 2020 Yeniyıl kutlaması
Dünya Dans Merkezi 2019
dünya dans merkezi bale gösterisi 2018